http://Kichrum's Blog/PoSt$page/Мости Світу/
МОСТИ СВІТУ (Сайт виглядає значно краще, якщо увімкнути підтримку графіки!)
  Додати до закладок (Ctrl+D)
  Зробити стартовою

Навігація

Партнери

Архiтектура мостiв

Багато мостів є видатними пам'ятниками архітектури і інженерного мистецтва. У деяких містах, таких як Санкт-Петербург або Прага, мости є невід'ємною частиною міської архітектури.

Міст Алькантара в Іспанії
Міст Алькантара в Іспанії

У стилі класицизму виконано багато давньоримських мостів: майже позбавлені декору, вони, проте, за рахунок своєї масивності і виразної архітектоніки створюють відчуття міцності і надійності (міст Алькантара на річці Тахо, Іспанія).

В середні віки двома переважаючими типами стали мости з напівциркульними (або кругами) арками і мости із стрілчастими арками. Перший тип грунтувався на римській традиції, другій був запозичений з східної архітектури і незабаром втратив популярність, оскільки невиправдано збільшував висоту моста. Ще одним явищем в середньовічному мостобудуванні стали мости-вулиці, що з'явилися у всіх великих європейських містах (наприклад Понті Веккіо у Флоренції). В середні віки на мостах з'явився декор (це відбулося в кінці XIV століття): наприклад, оформлений в готичному стилі Карлов Міст у Празі.

Вдосконалення техніки мостобудування в Епоху Відродження дозволило значно збільшити співвідношення товщини зведення до висоти прольоту. Завдяки цьому, мости стали вищими і легшими по конструкції. Удосконалюється конструкція кам'яних мостів: з'являються круглі і коробчасті зведення (Новий міст у Парижі). В цілому ж, простежується тенденція до наслідування античній архітектурі. Трохи пізніше з'явилося бароко, що тяжіло до динамічних композицій і пишного декору. Широко відомий барочний Міст Зітхань у Венеції.

Новий міст у Парижі
Новий міст у Парижі

У XVIII столітті популярністю користувався класицизм. Мости, побудовані в цьому стилі, відрізняли чітка симетрія, уважне відношення до пропорцій споруди, прольоти великих розмірів. Класицизм був широко поширений у Франції (Міст Згоди у Парижі) і Росії (Хрестовий міст у Пушкіні).

До середини XIX століття сформувалися основні форми металевих мостів. У цей період великого поширення набули гратчасті балконні ферми. Значний розвиток отримали конструкції арочних мостів (див. наприклад віадук Гарабі, побудований Густавом Ейфелем). В кінці XIX століття популярності набувають висячі мости: у 1883 у США був побудований Бруклінський міст, трохи пізніше — Манхеттенський. Висячі мости зберігають свою популярність в XX (міст «Золоті ворота») і XXI столітті.

Copyright © 2008 "PoSt$page"